FRU-FRYU » FRRA » USA Rugby »   About » Contact » Advertising » Legal » Donations »
Rugby in Florida - 100% Florida Rugby since 2012
The Sideline Whisperer
     
Games for Saturday, January 27, 2018 (23 games)
23 games to be played on this date for Florida Championships and friendlies.
Select date:
All dates
 
View by County
 
  Championship Home       Away   Time Referee  
  FRU Men DII Orlando Griffins  (35) - (29)  Jacksonville 4:00 PM Haylee Slaughter Details
  FRU Men DII Naples Hammerheads  (17) - (29)  Miami Tridents 2:00 PM Mark Hawkins Details
  FRU Men DII Miami Rugby  (59) - (39)  Okapi Wanderers 2:00 PM Cisco Lopez Details
  FRU Men DII Ft. Lauderdale Knights  (5) - (26)  Boca Raton Buccaneers 2:00 PM Ross Devonport Details
  FRU Men DIII Gainesville Hogs  (30) - (8)  Sarasota Surge (*) 2:00 PM Yusef Johnson Details
  SIRC-South U of North Florida (UNF)  (0) - (20)  Florida State U (FSU) (*) 2:00 PM Rob Leach Details
  SIRC-South U of Central Florida (UCF)  (41) - (12)  U of South Florida (USF) 12:00 PM Kahlil Harrison Details
  SIRC-South Florida Atlantic U  (5) - (32)  Florida Int. U (*) 2:00 PM Chris Roehm Details
  College Women DI U Central Florida Women  (20) - (0)  U of South Florida Women (*) 10:00 AM -- Details
  College Women DI Florida State U Women  (10) - (15)  U of Florida Women 12:00 PM Preston Bates Details
  College Women DII U of Miami Women   (17) - (34)  Florida Int U Women 2:00 PM Francisco Lopez Details
  FRU Women DII Orlando - W   (29) - (34)  Jacksonville - W 2:00 PM John Freeman Details
  FRU Women DII Indian River - W  (0) - (101)  Fort Miami RFC 2:30 PM Roy Monk Details
  FYRU U17 Boys Cape Pirates U17  (5) - (10)  Jupiter Sharks U17 12:00 PM -- Details
  FYRU U17 Boys Wellington Wizards U17  (5) - (55)  Okapi Wanderers U17 2:00 PM Joaquin Neira Details
  FYRU U19 Boys Orlando U19  (12) - (10)  Westside Wolverines U19 11:30 am Anthony Rogers Details
  FYRU U19 Boys West Volusia U19  (0) - (25)  Cape Pirates U19 2:00 PM Preston Bates Details
  FYRU U19 Boys Sarasota Surge U19  (0) - (25)  Tampa Krewe U19 2:00 PM Simon Page Details
  FYRU U19 Boys Sebastian River U19  (3) - (28)  Naples Bears U19 (*) 2:00 PM Roy Monk Details
  FYRU U19 Boys Wellington Wizards U19  (19) - (12)  Okapi Wanderers U19 2:00 PM Rocco Kryns Details
  FYRU U19 Boys Jupiter Sharks U19  (52) - (15)  Key Biscayne Rugby Rats U19 2:00 PM Mark Martinovic Details
  FYRU U19 Boys Boca Raton Buccaneers U19  (13) - (36)  Cardinal Gibbons U19 11:30 AM Jokin Osete Details
  FYRU U19 Boys St. Thomas Aquinas U19  (13) - (24)  West Pines U19 9:00 AM Algy Dzerefos Details

 

Code updated: 01/28/2019 19:37

TOP OF PAGE Home
This website is not officially affiliated with any Union or rugby organization.. © charlee.com 2012 - 2019